Herbata leśniowska - owoc derenia

Herbata leśniowska - owoc derenia

21.00 zł 200 g
Ilość:

Owoce derenia traktowane były jako produkt spożywczy już kilka tysięcy lat przed naszą erą. Wieść o pojawieniu się owocu derenia w okolicach Kaukazu bardzo szybko rozniosła się na terenach całej Azji Mniejszej, trafiając w końcu do Europy. Wysoka zawartość witaminy C w owocach derenia od razu sklasyfikowała tę roślinę jako środek przeciwszkorbutowy.

Owoce derenia znajdują również swoje zastosowanie jako środek moczopędny przy chorobach nerek. Są one powszechnie stosowane przy chorobach skórnych czy zaburzeniach materii. Duża ilość żelaza zawarta w owocach derenia znajduje dodatkowe zastosowanie przy neutralizacji anemii. Owoc derenia jest uważany w medycynie ludowej za składnik przeciwgorączkowy. Ponadto, owoce derenia stosuje się przy nieżytach jelit oraz migrenach (okłady na czoło z wywaru z owoców derenia). Owocu derenia nie stosuje się w przypadku chorób wrzodowych żołądka i dwunastnicy.

Szerokie zastosowanie owocu derenia w lecznictwie umotywowało stworzenie specjalnej, rzadko spotykanej herbaty z owoców derenia, cieszącej się coraz większą popularnością na polskim rynku. Herbata Leśniowska Owoce Derenia została dodatkowo opatrzona Arcydzięglem Litworu, którego właściwości rozgrzewające, uspokajające, odżywcze oraz rozkurczające, tworzą z niej produkt skuteczny i bardzo pożądany.

Dlaczego warto posiadać Herbatę Leśniowską Owoce Derenia w swoim domu?
Dojrzały owoc derenia posiada wysoką zawartość witaminy C (zapobiegającej szkorbutowi) oraz żelaza (zapobiegającej anemii);
Owoce derenia odnajdują swoje zastosowanie przy zaburzeniach materii, chorobach skórnych czy chorobach nerek;
Właściwości przeciwgorączkowe i przeciw migrenie, to jedne z najczęstszych powodów stosowania Herbaty Leśniowskiej Owoce Derenia;

Skład: rozdrobnione zioła: zioła derenia, owoc aronii, kwiat hibiskusa oraz korzeń arcydzięgla.

Masa netto: 200g

Producent: Eldex-Medical, ul. Laskowska 82, 62-051 Wiry

Produkty polecane