Album o Leśniowie

Album o Leśniowie

15.00 zł
Ilość:

Przepięknie ilustrowany album o Leśniowie.

Leśniów na wiele sposobów urzeka tych, którzy nawiedzają to niezwykłe miejsce. Największy zachwyt budzi oczywiście obecność Maryi. Jej piękny uśmiech zna wiele ludzkich serc. Cudowna Figura powszechnie uznawana jest za jedną z najpiękniejszych gotyckich figur w Polsce, a wielu uważa, że wśród koronowanych zajmuje pierwsze miejsce w Europie.

Niezwykłym darem, w którym pielgrzymi pokładają wielkie nadzieje, jest leśniowska woda. Przyjeżdżają tu całe rzesze ludzi zadziwione jej niezwykłą mocą. Na przestrzeni ponad 600 lat istnienia sanktuarium ten dar niebios był po wielokroć Bożym narzędziem licznych cudów i łask.

Domeną tego świętego miejsca jest przejmująca cisza, która zachwyca i uczy pokory. Leśniów, położony na skraju małego miasteczka Żarki, jest oazą dla wszystkich poszukujących skupienia i wyciszenia.

Medytacyjnego charakteru temu miejscu nadaje park, na terenie którego położone jest sanktuarium. Bujna zieleń nastraja każdego pielgrzyma i jest naturalnym tłem do głębokich przeżyć duchowych. Sanktuarium jak drogocenny klejnot błyszczy wśród niezwykłej okolicy. Jura Krakowsko-Częstochowska to najpiękniejsze szlaki turystyczne w Polsce.

Tajemniczości sanktuarium przydaje nowicjat pauliński, który powstał w Leśniowie 70 lat temu. To tu wzrastają powołania zakonne tak wielu już pokoleń paulinów oddanych Bogu "solus cum Deo solo".

Jest jeszcze jeden powód, dla którego wielu jest zachwyconych Leśniowem. To nieustanna troska o rodzinę, przejawiająca się w intencjach nabożeństw, w których tak licznie uczestniczą wierni.


ISBN: 978-83-7797-101-7
Okładka: Twarda
Ilość stron: 130
Wymiary: 21x29 cm