Paulińskie historyje w Leśniowie spisane

Paulińskie historyje w Leśniowie spisane

12.00 zł
Ilość:

Bohdan Królikowski, znany autor kilkunastu powieści historycznych i esejów, licznych prac publicytycznych, wydawca tekstów pamiętnikarskich, od wielu lat zajmuje się staropolskim okresem naszych dziejów. Świetna znajomość epoki sprawia, że każda kolejna jego książka dostarcza czytelnikowi nie tylko przyjemności obcowania z pięknym językiem staropolskim, ale też przynosi rzetelną wiedzę historyczną i ciekawą fabułę.

Mają szczęścia Ojcowie Paulini, że już po raz drugi dzieje ich zakonuy znalazły się w kręgu zainteresowań tego autora. Po znakomicie napisanej powieści pt. "Fortalicum Marianum. Opowieśc jasnogórska", która uzyskała w roku 1984 nagrodę Episkopatu Polski i doczekała się trzech wydań, otrzymujemy opowieść poświęconą dziejom Leśniowa, znanego paulińskiego sanktuarium maryjnego.

"Paulińskie historyje w Leśniowie spisane" dotyczą losów tego klasztoru do roku 1812, ukazanych na tle historii polskich paulinów, a zwłaszcza Jasnej Góry. Bohater i narrator tej książki, ojciec Ignacy, były konfederat barski, obrońca Jasnej Góry, urozmaica swoją opowieść, spisaną pięknym staropolskim jezykiem, rozmowami z ojcem Klemensem, upiększając treść a nie pozbawiając jej wiarygodności..."

ISBN: 978-83-7442-980-1
Autor: Bohdan Królikowski
Okładka: twarda
Ilość stron: 140